Σε πανηγυρικό κλίμα εορτάστηκε στο Γυμνάσιο Κορινού η εθνική επέτειος της 25ης Μαρτίου 1821. Η εορταστική εκδήλωση που οργάνωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου περιλάμβανε απαγγελία ποιημάτων, εκτέλεση τραγουδιών από τη χορωδία, παρουσίαση του χρονικού του Αγώνα της Ανεξαρτησίας και προβολή σχετικού οπτικοακουστικού υλικού. Η εκδήλωση ήταν άψογα οργανωμένη και ιδιαίτερη εντύπωση προκάλεσαν τα δρώμενα με τη χρήση μουσικών οργάνων καθώς και η άρτια απόδοση της χορωδίας από τους μαθητές της Α? τάξης.

Την επιμέλεια της γιορτής είχε η φιλόλογος καθηγήτρια του σχολείου κ. Ελένη Αλμπανίδου ενώ τη χορωδία προετοίμασε η καθηγήτρια Μουσικής κ. Ματίνα Πετρονικολού.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος