Στα πλαίσια υλοποίησης προγράμματος Erasmus+ από το Δημοτικό Σχολείο Κορινού πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016 στο σχολικό συγκρότημα του Γυμνασίου και του ΓΕΛ Κορινού  επίσκεψη των εκπαιδευτικών από 5 ευρωπαϊκές χώρες οι οποίοι συμμετέχουν στο πρόγραμμα.  Οι διευθυντές των δύο σχολικών μονάδων του συγκροτήματος κ. Πούτης Ιωάννης και Τερζόπουλος Στέφανος υποδέχτηκαν και ξενάγησαν τους ευρωπαίους εκπαιδευτικούς στους χώρους του Γυμνασίου και του ΓΕΛ Κορινού ενώ παράλληλα τους ενημέρωσαν  γενικότερα για τη δομή, τον τρόπο λειτουργίας και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα σχολεία στη χώρα μας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρόγραμμα Erasmus+ του Δημοτικού Σχολείου Κορινού συμμετέχουν εκπαιδευτικοί από την Εσθονία, τη Ρουμανία, την Τουρκία, την Πολωνία και τη Γαλλία.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος