Ο διευθυντής, ο σύλλογος διδασκόντων και οι μαθητικές κοινότητες του Γυμνασίου Κορινού αισθάνονται την υποχρέωση να ευχαριστήσουν δημόσια την εταιρεία «ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟΣ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.» για την άμεση και συνεχή ανταπόκρισή της στο αίτημα του σχολείου για χορηγία επιπλέον ψηφιακού εξοπλισμού. Η δωρεά ενός ακόμα βιντεοπροβολέα, ο οποίος προστίθεται στον ψηφιακό εξοπλισμό που πρόσφερε η Εταιρεία κατά την περυσινή σχολική χρονιά καλύπτει σημαντικό μέρος των αναγκών σε ψηφιακό υλικό και συμβάλλει στην αξιοποίηση των Νέων Τεχνολογιών από μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Θεωρούμε ότι πρωτοβουλίες όπως αυτή της εταιρείας «ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΟΣ ΑΙΓΑΙΟΥ Α.Ε.» ενισχύουν την ποιότητα της παρεχόμενης εκπαίδευσης στα δημόσια σχολεία της χώρας μας και ευελπιστούμε ότι το παράδειγμα αυτό θα βρει και άλλους μιμητές.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Πούτης Ιωάννης

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος