ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Στο πλαίσιο υλοποίησης του Σχεδίου Δράσης «Συμμετοχή των γονέων στη σχολική ζωή», καλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Γ’ τάξης του Γυμνασίου Κορινού να προσέλθουν την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου, στις 11:30,  προκειμένου να ενημερωθούν για τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας του Γενικού Λυκείου. Η ενημέρωση θα γίνει από τον Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Κορινού.

Επισημαίνεται ότι η είσοδος στο σχολικό συγκρότημα επιτρέπεται ΜΟΝΟ με τη χρήση προστατευτικής μάσκας προσώπου και αφού προηγουμένως οι προσερχόμενοι/ες έχουν ενημερώσει ως επισκέπτες την πλατφόρμα edupass.gov.gr για την κατάστασή τους: αρνητικό selftest οι πλήρως εμβολιασμένοι και οι νοσήσαντες εντός τριμήνου / αρνητικό rapidtest οι ανεμβολίαστοι.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Πούτης Ιωάννης