Στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης "Συμμετοχή των Γονέων στη Σχολική Ζωή" πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 31-3-2022 ενημερωτική συνάντηση για τους γονείς/κηδεμόνες και τους μαθητές/τριες της Γ' τάξης του σχολείου μας, σχετικά με τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας του Γενικού Λυκείου.

Η συντονίστρια του Σχεδίου Δράσης κ. Αλμπανίδου Ελένη ενημέρωσε αρχικά τους παριστάμενους γονείς για τους στόχους και τις εκδηλώσεις που έχουν σχεδιαστεί κατά τη φετινή σχολική χρονιά αποβλέποντας στην ενεργότερη συμμετοχή των γονέων και κηδεμόνων στη σχολική ζωή.

Στη συνέχεια ο διευθυντής του ΓΕΛ Κορινού κ. Ευλάμπιος Βουλγαρίδης παρουσίασε αναλυτικά τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας των Γενικών Λυκείων και τις προοπτικές που προσφέρουν στους αποφοίτους τους.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος